Div.4 laget Irsta värvar trio

 
 
                 
 
Labinort Pantina (till vänster på bilden), född -96 och kommer ifrån BK30:s organisation.

Shyar Zana(i mitten av bilden), född -96 kommer närmast i från VSK:s juniorlag.

Hawkar Amdulla(till höger på bilden),född -92 IFK Västerås


Så här gick det i Köpings- Cupen

Gruppspel

Grupp A

 DatumPlan  Res
1.  25 jan 09.00    Juventus - Hallstahammars SK 2 - 4
4.  25 jan 10.45    Juventus - Al Salam SK Blå 4 - 4
7.  25 jan 12.30    Hallstahammars SK - Al Salam SK Blå 2 - 4
  SVOF+  - P
1. Al Salam SK Blå 2 1 1 0 8-6 2 4
2. Hallstahammars SK 2 1 0 1 6-6 0 3
3. Juventus 2 0 1 1 6-8 -2 1

Grupp B

 DatumPlan  Res
2.  25 jan 09.35    MBK A - Pars FC 2 - 1
5.  25 jan 11.20    MBK A - Medåkers IF 2 - 1
8.  25 jan 13.05    Pars FC - Medåkers IF 10 - 0
  SVOF+  - P
1. MBK A 2 2 0 0 4-2 2 6
2. Pars FC 2 1 0 1 11-2 9 3
3. Medåkers IF 2 0 0 2 1-12 -11 0

Grupp C

 DatumPlan  Res
3.  25 jan 10.10    IFK Eskilstuna - Spartak FC 6 - 6
6.  25 jan 11.55    IFK Eskilstuna - Skinnskattebergs SK 2 - 6
9.  25 jan 13.40    Spartak FC - Skinnskattebergs SK 5 - 1
  SVOF+  - P
1. Spartak FC 2 1 1 0 11-7 4 4
2. Skinnskattebergs SK 2 1 0 1 7-7 0 3
3. IFK Eskilstuna 2 0 1 1 8-12 -4 1

Grupp D

 DatumPlan  Res
10.  25 jan 14.30    Munktorps BK - Kolsva IF 2 4 - 1
13.  25 jan 16.15    Munktorps BK - Laxå IF 2 - 2
16.  25 jan 18.00    Kolsva IF 2 - Laxå IF 1 - 5
  SVOF+  - P
1. Laxå IF 2 1 1 0 7-3 4 4
2. Munktorps BK 2 1 1 0 6-3 3 4
3. Kolsva IF 2 2 0 0 2 2-9 -7 0

Grupp E

 DatumPlan  Res
11.  25 jan 15.05    Köping FF 1 - FC Höftskott 1 - 1
14.  25 jan 16.50    Köping FF 1 - Arboga S 5 - 1
17.  25 jan 18.35    FC Höftskott - Arboga S 1 - 1
  SVOF+  - P
1. Köping FF 1 2 1 1 0 6-2 4 4
2. FC Höftskott 2 0 2 0 2-2 0 2
3. Arboga S 2 0 1 1 2-6 -4 1

Grupp F

 DatumPlan  Res
12.  25 jan 15.40    Nora/Pershyttan BK - Fellingsbro GoIF 11 - 3
15.  25 jan 17.25    Nora/Pershyttan BK - Al Salam SK Grön 7 - 1
18.  25 jan 19.10    Fellingsbro GoIF - Al Salam SK Grön 5 - 10
  SVOF+  - P
1. Nora/Pershyttan BK 2 2 0 0 18-4 14 6
2. Al Salam SK Grön 2 1 0 1 11-12 -1 3
3. Fellingsbro GoIF 2 0 0 2 8-21 -13 0

Grupp G

 DatumPlan  Res
19.  25 jan 20.00    MBK 1 - Örebro FC 1 - 13
21.  25 jan 21.10    MBK 1 - Surahammars FK 1 - 5
23.  25 jan 22.20    Örebro FC - Surahammars FK 7 - 0
  SVOF+  - P
1. Örebro FC 2 2 0 0 20-1 19 6
2. Surahammars FK 2 1 0 1 5-8 -3 3
3. MBK 1 2 0 0 2 2-18 -16 0

Grupp H

 DatumPlan  Res
20.  25 jan 20.35    Munktorp 100 - Kolsva IF 1 2 - 5
22.  25 jan 21.45    Munktorp 100 - Himmeta IF 5 - 2
24.  25 jan 22.55    Kolsva IF 1 - Himmeta IF 10 - 0
  SVOF+  - P
1. Kolsva IF 1 2 2 0 0 15-2 13 6
2. Munktorp 100 2 1 0 1 7-7 0 3
3. Himmeta IF 2 0 0 2 2-15 -13 0
 

Slutspel

Åttondelsfinaler

 DatumPlan  Res
25.  26 jan 10.00    Al Salam SK Blå - FC Höftskott 3 - 2
26.  26 jan 10.35    MBK A - Al Salam SK Grön 4 - 5
27.  26 jan 11.10    Spartak FC - Surahammars FK 9 - 2
28.  26 jan 11.45    Laxå IF - Munktorp 100 4 - 2
29.  26 jan 12.20    Köping FF 1 - Hallstahammars SK 3 - 7
30.  26 jan 12.55    Nora/Pershyttan BK - Pars FC 1 - 7
31.  26 jan 13.30    Örebro FC - Skinnskattebergs SK 5 - 2
32.  26 jan 14.05    Kolsva IF 1 - Munktorps BK 4 - 2

Kvartsfinaler

 DatumPlan  Res
33.  26 jan 14.55    Al Salam SK Blå - Al Salam SK Grön 8 - 2
34.  26 jan 15.30    Spartak FC - Laxå IF 4 - 1
35.  26 jan 16.05    Hallstahammars SK - Pars FC 4 - 3
36.  26 jan 16.40    Örebro FC - Kolsva IF 1 2 - 3

Semifinaler

 DatumPlan  Res
37.  26 jan 17.15    Al Salam SK Blå - Spartak FC 1 - 4
38.  26 jan 17.50    Hallstahammars SK - Kolsva IF 1 1 - 3

3-4 plats

 DatumPlan  Res
39.  26 jan 18.30    Al Salam SK Blå - Hallstahammars SK 1 - 13

Final

 DatumPlan  Res
40.  26 jan 19.15    Spartak FC - Kolsva IF 1 1 - 2*